מהו צילום דיגיטלי ומהם יתרונותיו?

מה פירוש המונח צילום דיגיטלי? כיום, המונח “דיגיטל” משמש לתיאור של כמעט כל מוצר חדשני ולעתים לא ברור למה בדיוק הכוונה. אך בהקשר של צילום, מדובר בהחלט בנושא משמעותי, חשוב ומעניין. לפניכם הסבר קצר על כך:

מהו צילום דיגיטלי?

וודאי שמעתם על האפשרות, של העברת התוכן של סרטי צילום ישנים לפורמט דיגיטלי. ניתן כמובן גם לסרוק הדפסה של צילום ולקבל בשיטה זו קובץ דיגיטלי. אך לא על כך מדובר, כאשר משתמשים במונח צילום דיגיטלי. צילום מסוג זה, פירושו יצירת מידע דיגיטלית, כבר מההתחלה. כלומר מצלמה דיגיטלית היא מצלמה מודרנית, אשר שומרת את המידע מחיישן הצילום שלה היישר בפורמט דיגיטלי. יש לכך יתרונות רבים ומשמעותיים. לכן, גם צלמים מקצועיים אשר מבצעים למשל צילומי פקשוטים, בהחלט משתמשים במצלמות כאלה. חשוב להדגיש, אלה מצלמות אשר איכותן כיום גבוהה מאוד. בוודאי לגבי מצלמות מקצועיות.

מה זה אומר עבורכם?

אלה היתרונות העיקריים של מצלמה דיגיטלית, ביחס למצלמת פילם (מצלמה אנלוגית):

 

מתי צילום דיגיטלי פחות מתאים?

עם כל יתרונותיו, הצילום הדיגיטלי איננו הפתרון לכל אתגר בצילום. צלם פורטרטים למשל עשוי להעדיף מצלמת פילם, תודות ליתרון של צבעים אחרים, יותר אנלוגיים. במקרים אחרים יילקחו בחשבון יתרונות נוספים של מצלמת פילם, כמו עומק השדה של מצלמות פורמט בינוני או גדול. הזמן שעובר מהשימוש בלחצן הצילום ועד לכידת התמונה בפועל.

ניתן לסכם את הנושא, בכך שהאפשרות של צילום דיגיטלי מרחיבה מאוד את הכלים שזמינים כיום לצלמים. היא לא דחקה לגמרי הצידה את שיטת הצילום הישנה, אך היא הפכה בהחלט לגורם מרכזי, חשוב ושימושי מאוד.

צילום למעצבת צילום למעצבת וצורפת תכשיטים טכניקות צילום טכניקות צילום – חשיבות, השלכות והקשר לסגנון צילום חוץ לעומת אולפן צילום