צלם תכשיטים מנוסה – צילום תכשיטים יצירתי במאקרו

צילום תכשיטים הוא סוג מיוחד של צילומים מסחריים, אשר מי שעוסק בתכשיטים עשוי להזדקק לו. עבור אתרי מסחר אלקטרוני בתחום, קטלוג או כל מטרה אחרת. כידוע, איכות הצילום משפיעה מאוד על המכירות ולכן זוהי עבודה אשר דורשת שכירת צלם תכשיטים מנוסה בעל התמחות וניסיון בתהליך צילום תכשיטים.

צלם תכשיטים מנוסה – צילום תכשיטים יצירתי במאקרו
צלם תכשיטים
צילום תכשיטים
צלם תכשיטים
צילום תכשיטים
צלם תכשיטים
צלם תכשיטים
צילומי תכשיטים
צילום תכשיטים מדריך
צילום תכשיטים
צלם תכשיט
צלם תכשיטים
צילומי תכשיטים
צילומי תכשיטים
צילום תכשיט
צלם תכשיטים
צילום תכשיטים
צילום תכשיטים
צילומי תכשיטים
צילומי תכשיטים
צילום תכשיט
צרו איתי קשר

צילום הוא כלי מרכזי להמשחה, ובמיוחד כאשר עוסקים באביזרים יוקרתיים. צילום תכשיטים בצורה נכונה יכול להביא להגדלת התעניינות הלקוחות וכן בסופו של דבר לרכוש תכשיט חדש. בעוד שמדובר בהשקעה חד פעמית, אין ספק כי צלם תכשיטים יספק לכם תועלת גדולה ומתמשכת. בכדי להמחיש עד כמה חשוב שצלם מקצועי יבצע צילום זה, במאמר הבא נפרט מספר היבטים שחשוב לשים עליהם דגש במהלך הצילומים. 

תוכן עניינים

צילום תכשיטים – לשדר יוקרה

תכשיטים הם אביזרים יוקרתיים, וזוהי התחושה שצריכה להיות משודרת בתהליך צילום תכשיטים. על מנת לעשות זאת, כל הפרטים בצילום חייבים להתאים לאווירה שמנסים לשדר. כך למשל, צריך להדגיש את החלקים היוקרתיים כמו היהלום או הזהב שעוטף את התכשיט, אך כמובן שצריך להציג את כל צדדי התכשיט על מנת להראות אותנטיות. הסיבה לכך היא שלקוחות פוטנציאליים יכולים להבין האם התכשיט לוטש, רוטש נועד להסיר פגמים, כל זאת באמצעות תוכנת עריכה. שימוש בתוכנת עריכה בצורה מוגזמת יכולה לפגוע באותנטיות, ולגרום לכך שלקוחות פוטנציאליים לא ירצו לרכוש. מה גם, שאם הם החליטו לקנות את המוצר, ויראו כי הוא אינו תואם לתמונה ויחליטו להחזירו לחנות. בסופו של דבר, צלם מומחה בצילומי פקשוטים, ידע להציג את התכשיט בצורה הטובה ביותר, וליצור את אפקט היוקרה הרצוי.  

אתגר התאורה של צלם תכשיטים

כמובן שכאשר מצלמים, חשוב להשתמש באור. עם זאת, האינטראקציה של התכשיטים עם האור מאתגרת, מאחר שהם גורמים מעצם טבעם להשתקפויות מרובות, אשר יכולות לפגוע בצילום עצמו. בשלב זה, צלם תכשיטים מיומן, ייקח בחשבון אור טבעי ואור מלאכותי מסוגים שונים והתאמתם לסוג הצילום הרצוי. הוא יעשה זאת בשביל  השגת התוצאה הטובה ביותר עבורכם. 

כאשר מדובר על אור טבעי אין הכוונה בצילום חוץ, או צילום בבית הלקוח, אלא רק בצילום בסטודיו. הסיבה לכך היא שצלמים מקצועיים צריכים להשתמש בתאורה מקצועית המתאימה לסוג צילומים אלו בכל שעות היממה. לעומת זאת, בשביל להשתמש באור יום טבעי צריך לבחור יום ושעה מתאימים שבהם התאורה תשקף בצורה הטובה ביותר בתכשיט, אך דבר אשר עלול לקחת זמן רב. לכן, צילום תכשיטים מתרחשים לרוב בתוך הסטודיו. בנוסף לכך, רק חשיפה ממושכת ונכונה לתאורת סטודיו תביא לתוצאות הטובות ביותר.

צילום תכשיטים: המחשה, עומק ומרקם

לרוב, צילום תכשיטים מבוצע מזוויות שונות. יש לכך לא רק ערך אסתטי, אלא גם היבט מעשי. באמצעות צילום מספר זוויות, ניתן להמחיש ללקוח בדיוק כיצד הוא נראה בשביל הלקוח ששוקל לרכוש. חשוב להדגיש כי הכונה היא לא מדובר בצילום הרבה תמונות מכל הצדדי התכשיט, אלא מציאת הזוויות המתאימות ביותר, אשר מבליטות את המיוחד בכל תכשיט בפני עצמו. בסופו של דבר, מדובר באובייקטים מורכבים בתלת מימד, ובחירת זוויות צילום נכונות וכן ותאורה מתאימה, עשויה להבליט היבטי עומק ומרקם שאותם לא ניתן לראות בזוויות מסוימות. בסוף, מה שחשוב לתכשיטן הוא זוויות הצילום ושהצבעים יראו כמה שיותר אמיתיים.

קומפוזיציית צילום תכשיטים – בין הפשוט למורכב

צילום תכשיטים עשוי להתבצע תוך בחירת קומפוזיציה פשוטה יחסית, הכולל את התכשיט על רקע לבן. קומפוזיציה זו מציגה מצד אחד פשוט, אך מהצד השני מציגה גם יוקרה, שכן הדגש הוא על התכשיט עצמו, ולא על הרקע מסביבו. לאחר הסשן, הצלם צורב את התמונה בתוכנת עריכה כמו פוטושופ ושולח ללקוח. 

ישנם צלמים המעדיפים דווקא להשתמש בקומפוזיציה מורכבת יותר. דוגמאות לכך ניתן לראות בצילומים בהם ישנה דוגמנית העונדת התכשיט על האוזן או הצוואר, צילום מעמד שעליו נמצא התכשיט או תכשיט שנשען על אובייקט אחר. כל אלה יכולים לספק את האווירה הרצויה, בהתאם לסוג התכשיט. 

זאת ועוד, ייתכן שהצלם ייבחר לצלם על רקע בד במראה יוקרתי שתואם לתכשיט, או שירצה להוסיף אלמנטים נוספים שהולכים טוב ביחד, כמו לדוגמא מוטיבים מהטבע כגון עלים ברקע או חלוקי נחל שהתכשיט מושען עליהם. בסופו של דבר, כל צלם תכשיטים ידע להתאים את הקומפוזיציה המתאימה עם עין מקצועית.

להבליט את מה שחשוב באמצעות צלם תכשיטים

בין אם התכשיט יוצג על רקע לבן, בד יוקרתי או על ידה של דוגמנית, חשוב שהתכשיט יהיה ה”כוכב” של הצילום אשר נועד להבליט אותו, ולא להפך. צלם מקצועי ירצה להימנע ממצב שבו התכשיט נבלע ברקע או שהדגש עובר לאלמנטים אחרים בזמן צילום תכשיטים לשם כך, הצלם ימנע מצב שבו הקומפוזיציה מורכבת ויקפיד על פשטות. כך לדוגמא, אם נעזרים למשל בדוגמנית, האיפור שלה יהיה מינימאלי. חשוב להבליט את מה שחשוב, ולכן ניתן גם לבצע עיבוד התמונות בכדי לטשטש פגמים וכדומה, בהתאם לצורך.

צילום תכשיטים בקונטקסט הרחב יותר

צילום תכשיטים זו התמחות מיוחדת וחשוב לשים לב לגביה גם לקונטקסט הכללי. לא מומלץ לפנות לצלם שאולי עושה מגוון רחב של דברים, אך הוא לא מומחה של ממש בצילום מסוג זה. צלם פורטרטים למשל עשוי להיות מצוין, אך זה עדיין לא אומר שתקבלו אצלו תוצאות טובות מספיק לגבי סוגי צילומים אחרים. למעשה, אפילו צלם שמיומן בתחום, לא בהכרח ישיג תוצאות טובות עם כל סוגי האביזרים. זאת, מאחר שלסוגי מוצרים שונים יש את ההיבטים המיוחדים של עבודה איתם בסטודיו. כך הדבר, בוודאי גם לגבי תכשיטים. מה שדרוש, הוא בפשטות צלם איכותי, שמתמחה בתהליך.

צלם תכשיטים- לא חייבים לצלם סטטי

ישנה נקודה טכנית לגבי צילום תכשיטים, אשר עשויה להמחיש את הצורך בהתמחות ספציפית בו. אלו הם חפץ דומם ולכאורה, הדבר מוביל לכך שהצילום שלהם יהיה מאוד סטטי וחד גוני. בשונה למשל מצילום פורטרטים של ספורטאים. אך זהו רושם לא מדויק. רבים מהם גמישים – שרשראות למשל. כך שיש אפשרויות רבות באופן שבו מניחים אותם לקראת הצילום והם גם יראו שונה למדי מזוויות צילום שונות. ניתן להכניס אפילו תנועה לצילום, למשל באמצעות שימוש במים או בעלים שמפילים מלמעלה או מניעים באוויר באמצעות מאוורר. סטודיו לצילום של צלם תכישיטים מספק את הסביבה המתאימה, שבה ניתן לממש רעיונות רבים מסוג זה, לקבלת תוצאה ברמה גבוהה.

צילום תכשיטים והיבט התדמיתי

כאשר מדובר בצילומים עבור עסקים, היבט התדמית צריך להתבטא בתוצרים בדרכים שונות, כולל באיכות הצילומים. הציבור יודע שאביזרים כמו תכשיטים יכולים להראות טוב אך להיות למעשה מחומרים פשוטים מכפי שזה נראה. למשל יהלומים מלאכותיים בציפוי זהב. אז אם רוצים לשדר יוקרה, חייבים להשקיע גם בכל הפרטים שמסביב. בכדי להשיג מטרה זו, עסקים אורזים את האביזר באריזה מרשימה, אשר מעצבים בעזרת מומחים ומייצרים עם חומרים איכותיים. הם גם מציגים את המוצרים באתר אינטרנט מושקע או בחנות פיזית יוקרתית, במיקום טוב. צלם מוצרים הוא בעל הידע והניסיון, לתת לשיקולים כאלה ביטוי מעשי במסגרת צילומי תכשיטים.

מדוע לא לצלם לבד?

האם ניתן לבצע צילום תכשיטים עם מצלמת חובבים טובה וחצובה? אולי אפילו עם מצלמת סמארטפון איכותית? ומי ישים לב בכלל להבדל? אכן, ניתן להשיג כיום מצלמות טובות מאוד, בסכומי כסף שכל עסק יכול להרשות לעצמו. לכאורה, מצלמה כזו וחצובה בסיסית, מספיקים בכדי לצלם חפצים פשוטים. אפילו סמארטפונים כוללים מצלמות לא רעות ויש תוכנות שונות ואפילו יכולות מובנות בסמארטפונים, שמסייעים לשפר את התמונה ובקלות רבה. אך אם תתעמקו בשאלה איך לצלם תכשיטים באופן ספציפי, תבינו שזהו תחום מורכב למדי. גם ברמה הטכנית וגם ברמה האמנותית. בשורה התחתונה, מומלץ מאוד לעסקים שלא לחסוך בהיבט זה. וודאי לגבי תכשיטים, שהוא תחום שבו המתחרים שלכם כפי הנראה נעזרים במקצועני צילום. בסופו של דבר, לבעל עסק אין את הידע והנסיון הטכני שיש לצלם, גם אם יקנה מצלמה יוקרתית. הסיבה לכך היא כי מדובר בצילום של פריט מאוד מורכב. כמו כן, לאף בעל עסק אין את התאורה המתאימה (פלאשים, מרככים- diffusers שונים וכו’) כדי לצלם איתן.

מהו בידול בהקשר צילום תכשיטים?

תכשיטים מאפשרים יצירתיות רבה מאוד. יש סוגים שונים, מגוון חומרי גלם, צבעים שונים עבורם ואינספור שילובי צבעים וצורות. כל זאת, מאפשר למעצבי ויצרנים להשיג מראה ייחודי, אשר יוצר בידול עסקי ומושך אליהם תשומת לב ולקוחות. יש לכך היבט מעניין נוסף: מעבר לעובדה שתכשיטים מקושרים באופן שגרתי לתדמית יוקרתית, עשויים להיות לתדמיתם עוד כמה היבטי משנה. לדוגמה: אביזירים שמיוצרים בישוב בנגב ולעסק יש תדמית יוקרתית, אך גם “ישראלית” והוא גם רוצה לחבר את הצילומים לנוף המדבר. צילום תכשיטים מקצועי ייקח זאת בחשבון. כלומר, הצילום יכול לסייע להדגיש את מה שייחודי בהם ולהתחבר לא רק לתדמית הבסיסית, אלא ממש לבידול המיוחד של העסק.