צילום ספורט וספורטאים

צלמי ספורט- מומחיות מאתגרת

לצלמים יש מגוון התמחויות אפשריות, כאשר אחת היותר מיוחדות ומאתגרות, היא להיות צלם תדמית בשביל ספורטאים. זו היא מעין התמחות משנה של צלם פורטרטים.

חשיבות הצילום בסטודיו

בשונה מצילום אירועי ספורט בשטח, צילומי תדמית נערכים בסטודיו והם מתמקדים בספורטאי עצמו.

הסטודיו מספק את התנאים האידיאליים לצילום הספורטאים, לעומת השטח ובאירועי ספורט, שם יש יותר מדי הפרעות מבחינה זו. כמובן שעל חלק מהדברים צלמי ספורט מתגברים באמצעים טכניים, כמו למשל מהירות צמצם גבוהה ותשומת לב מיוחדת לפוקוס. אך תמיד יהיו בחוץ גם סיבוכים והפרעות מסוגים שונים, אשר ייפגעו ברוב הצילומים. כך שאם רוצים להשיג את הצילום הטוב ביותר לגבי ספורטאי ספציפי, צילום תדמית מקצועי בסטודיו הוא הפתרון.

במה זה מתבטא?

הצילומים יוכלו לשלב בין השאר, את האלמנטים הבאים:

צילום בתנועה ועוד

מחד, צילום תדמית לספורטאים בסטודיו שונה מהותית מאירוע ספורט אינטנסיבי. מאידך, לא מדובר בצילום סטאטי ושמרני יחסית, כמו שנראה אולי בצילומי תדמית של אנשי עסקים. למעשה, צילום ספורט בסטודיו מתבסס לרוב על הפעילות באירוע הספורט עצמו. ניתן לבקש מהספורטאי לנוע באופנים שונים, שאופיניים לסוג הספורט בו הוא עוסק. בסטודיו ניתן “לביים” זאת מראש ובצורה מתוחכמת, כך שתתקבל תמונה שלא לא ניתן יהיה להשיג במסגרת התחרות.

עוד כמה נקודות שמסייעות להפיק מצילומים אלה את המיטב, הן:

 

התרשמות ישירה, כמפתח לבחירה

תמיד חשוב לראות תיק עבודות של צלם ויש לכך חשיבות רבה במיוחד לגבי צלם תדמית בשביל ספורטאים. מדוע? זה איננו סוג צילום “יבש” ושבלוני, כגון צילום של צלם מוצרים בסיסי צילום פקשוטים. ישנה חשיבות ודרישה, ללכוד גם את והאישיות המיוחדת של הספורטאי ורוח ענף הספורט שבאה אצלו לידי ביטוי, באופן שמספק ערך מוסף אסתטי ואפילו אמנותי. אם חושבים על זה, ספורטאים מקצועיים ובמיוחד הטובים ביותר, נוטים להיות אנשים יוצאי דופן, עם אופי מיוחד. הדבר בהכרח מתבטא בפנים וניתן לחשיפה והדגשה בצילומים.

תמונות של אופניים חשמליים צילום תמונות של אופניים לפרסומת צילום לחברות מיתוג, שיווק ודיגיטל, בוני אתרים ומקדמי אתרים, יועצים עסקיים אנשי ויחסי ציבור(יח”ץ) צלם מוצרים צילום מוצרים לאמנים וגלריות