סוגי צילום שונים והשלכותיהם עבורכם

כאשר מעוניינים בשירותי צילום מקצועיים, חשוב לשים לב להיבט של סוגי צילום שונים ולהשלכותיהם. מדוע? ההבדלים שבין סוגי צילום משליכים על ציוד הצילום שיידרש, הקומפוזיציה, מורכבות העבודה, עלותה והיבטים רבים נוספים. למעשה, ההבדלים בין הסוגים רבים כל כך, שבהחלט ניתן לראות בכל סוג צילום התמחות מיוחדת בפני עצמה.

בתור לקוחות של צלמים, תרצו לדעת שאתם מקבלים את המיטב בכל סוג צילום שדרוש לכם. ייתכן שתמצאו צלם עם מחירים זולים במיוחד, אולי צלם מתחיל, אשר לשאלה “האם אתה עושה צילומי..” הוא יענה תמיד “גם”. אבל היכולת לבצע צילום מסוים, רחוקה מאוד מהיכולת לספק תוצר מקצועי ואיכותי באמת. אלה כמה דוגמאות, לסוגי צילום בולטים:

סוגי צילום מיוחדים 

פורטרט הוא חלק מעולם האומנות מזה שנים רבות. כיום ובמקרה זה, אנו מדברים על יצירת פורטרט באמצעות צילום. צלם פורטרטים יוכל להציג בצורה כזו אדם בודד או קבוצת אנשים והדבר עשוי להידרש, למטרות פרטיות או עסקיות. צילום פורטרטים לעסקים, אנשי עסקים ועצמאים, הוא כמובן גם בעל השלכות תדמיתיות. אנשים אלה הם “הפנים של העסק” ואם זה עצמאי שעובד לבד, ניתן לומר שאותו אדם הוא בעצמו “העסק”. לכן, כאשר מדברים על צילומי תדמית, מדובר לרוב על צילום אנשים בהקשר מקצועי. צלם הפורטרטים שתרצו לבחור, ידע לתת ביטוי לאופי המיוחד של המצולמים. כל זאת, תוך התחשבות בתדמית שאתם מעוניינים לשדר ללקוחותיכם. וכן, פורטרטים הם עדיין אומנות, גם כאשר הם מבוצעים באמצעי המודרני של צילום.

צילום מסחרי

כאמור, יש לא מעט סוגי צילום שונים, אך מבחינת צילום מסחרי בולטים במיוחד צילומי מוצרים. הסיבה לכך מובנת – אנו נמצאים כיום בחברת שפע צרכנית, עם תחרות עזה בין עסקים שונים אשר מוכרים מוצרים. וכמו שאומרים, אנשים “קונים עם העיניים”. לכן, אם אתם עסק שזקוק לצילום של מוצר, כדאי לכם לעשות זאת אצל מקצוען שמתמחה בכך. צלם מוצרים מנוסה, יכיר גם את ההשלכות המקצועיות של נישות שונות שכלולות בכך, כגון צילום תכשיטים. בכל צילום מסוג זה, הוא יציג את המוצרים שלכם בצורה האופטימאלית. זאת, בדומה להצגת אנשים במסגרת פורטרט ובצילום תדמיתי.

נישה בתוך נישה

נישה מיוחדת וחשובה במיוחד בנושא צילום מוצרים, היא זו של צילום פקשוטים. המילה packshot מגיעה מהמילה package ומדובר על צילום בסיסי של המוצר, לשם הצגתו ללקוחות פוטנציאליים. לרוב, בסוג צילום זה מצלמים גם את האריזה והרקע לצילום יהיה בדרך כלל לבן. לעומת סוגי צילום אחרים, זהו סוג צילום פשוט יחסית. אך למרות זאת ומאחר שמדובר בצילום מסחרי בעל חשיבות רבה, מוטב שלא להתפשר לגבי הצלם שיעשה זאת עבורכם.

סוגי צילום ועוד – לבחור היטב  

בין אם אתם זקוקים לצילומים למטרות פרטיות או עסקיות, חיוני לבחור היטב את סוג הצילום שדרוש לכם ולעבוד עם צלם שמתמחה בו. הצגת מוצרים, כמו צילום אוכל, לא מתבצעת בהכרח או תמיד באמצעות פקשוטים. וכפי שציינו – צילום תדמית הוא לא בהכרח צילום של אדם בודד. זו עשויה להיות גם קבוצה שמצטלמת ביחד. לגבי מה המתאים ביותר עבורכם, תוכלו להתייעץ עם צלם שמתמחה בצילום לעסקים. כמובן, גם בחירת הצלם עצמו היא דבר שכדאי לכם להשקיע בו די זמן ומחשבה, במיוחד אם אתם בעלי עסקים. עסקים מתוחכמים משתדלים לצמצם את כמות הספקים שאיתם הם עובדים. אם אתם עסק שזקוק באופן שוטף לצלם עבור סוגי צילום שונים, תרצו לעבוד עם כמה שפחות אנשי מקצוע. לכן, מוטב להתמקד בצלם אחד איכותי, אשר מנוסה בכל סוגי הצילומים שדרושים לכם.

צילום איפור קבוע צילום לחברות מיתוג, שיווק ודיגיטל, בוני אתרים ומקדמי אתרים, יועצים עסקיים אנשי ויחסי ציבור(יח”ץ) ריטוש תמונה: הסבר, סוגי עריכה ומחיר