צילום תמונת פרופיל

כל אדם או עסק מקצועי צריך שתהיה לו תמונת פרופיל עסקית אשר תציג את העסק בצורה יפה ומחמיאה. בין אם היא תופיע באתר של העסק, בכרטיס הביקור או ברשתות החברתיות, תמונת הפרופיל היא למעשה ההיכרות הראשונה של הלקוח הפוטנציאלי עם העסק שלכם, ולכן צריך לבחור תמונה מזמינה ונעימה. זו הסיבה שכדאי לפנות אל צלם לצורך צילום תמונת פרופיל מקצועית.

מה חשוב לדעת על צילום תמונת פרופיל?

כאשר צלם מקצועי מתכונן לקראת צילום פרופיל מקצועי, הוא שם לב לפרטים הללו:

צילום תמונת פרופיל לינקדאין: בחרו את התמונה המוצלחת מכולם

לרוב העסקים כיום קיים חשבון ברשתות החברתיות המובילות כגון פייסבוק, אינסטגרם וכדומה, אך ישנה חשיבות רבה גם כאשר מדובר על צילום תמונת פרופיל לינקדאין. הסיבה לכך היא שלינקדאין היא רשת חברתית בשביל עסקים, ורוב הלקוחות כיום בודקים את חשבון הלינקדאין של החברה לפני ששוכרים את שירותיה. לכן, חשוב שבפרופיל תופיע תמונת פרופיל מקצועית מחמיאה. כך, הלקוח יהיה גאה שהיא תתנופף מעל כל הודעה ופוסט שלו והלקוח יאמין כי מדובר באדם מקצועי שכדאי לרכוש את שירותיו.

צילום תמונת פרופיל

 

עיבוד התמונה לתוצאה מושלמת

מלבד למקצועיות שנדרשת עבור כל צילום, ובמיוחד צילום תמונת פרופיל לינקדאין, יש לציין כי כיום כל צלם תדמית מבצע אי אילו תיקונים של התמונה. זאת כדי לשפר אותה ולהסיר ממנה כתמים קטנים או פגמים כמעט בלתי נראים. לפעמים מדובר בפצע על הפנים ולעיתים גרגרי אבק על הרקע שנקלטו בתמונה. חשוב להגיד כי העריכה לא משנה את התמונה, היא רק מסירה את מה שצריך להסיר ויוצרת תמונה טובה יותר.

צילום תקריב פנים

מקצועיות בתחום הצילום

כדי להיות בטוחים שאתם עומדים לקבל תמונה מחמיאה ואיכותית באמת, חשוב מאוד שתבחרו לפנות אל צלם פורטרטים שמומחה בנישת צילום של תמונות פרופיל. חשוב לוודא כי הצלם צבר מומחיות בתחום והוא צילם בשנות העבודה שלו מספר רב של תמונות פרופיל. צלם כזה ידע להוציא לכם תמונות מצוינות, ולספק לכם חווית צילום נעימה וחווייתית תוך יום הצילומים. היתרון בצלם זה הוא שלרוב הצלם יתמחה במספר נישות כך שהוא יכול לשמש גם בתור צלם מוצרים, אם יש ללקוח מוצר שהוא מעוניין לפרסם.

צילום שיחה עסקית בין אנשי עסקים

יש כמה דברים שאתם צריכים לדעת על צילומי תמונת פרופיל או פורטר עסקי

צלם פורטרטים

הרחבה של כמה נקודות חשובות בצילום תמונת פורטרט וצילום פרופיל

צילום פורטרטים וצילומי תדמית לחברות, נישה בה מתמחה צלם פורטרטים, צריכים להתבצע בצורה מקצועית, לכן צלם מקצועי ידאג להרבה דברים, לדוגמה הוא ידע לשלב רקעים בצורה שתתאים לביגוד שלכם. הרי שלא כל צבע הלבוש יתאים לכל צבע רקע וצריך לבחון את זה. יש צבעים סמוכים (בפלטת הצבעים) ויש צבעים מנוגדים שגם יכולים להשתלב טוב. אם הלקוח אומר לי מראש איזה לבוש הוא יביא, אני יכול להסתכל בפלטת (palette)הצבעים ולראות איזה מהם יתאים לרקע הקיים בסטודיו לצילום. המטרה בכך לחסוך זמן בזמן הצילום ולא לבחון כל רקע למרות שזאת גם אופציה.

כשבעל עסק בא לעשות צילומי פרופיל מקצועי, הוא בא לסטודיו. אבל יש מקרים בהם צלם תדמית יגיע אליכם, וזה תלוי במספר נסיבות שלא ארחיב עליהם כאן. בשני המקרים כדאי להביא מאפרת מקצועית, שתעשה איפור שיתאים לגוון אור או כזה שיוריד השתקפויות חזקות (שנוצרות משימוש בפלאשים). נכון שגברים צריכים מעט או כמעט ולא צריכים אך לנשים זה מאוד רלוונטי, כיוון שאיפור טוב יוריד גם פגמי עור שיש כמעט לכל אחד מעל גיל 30. לכן כשעושים סשן צילומים, כדאי להשקיע באיפור.

כבר דיברתי על תמונות פרופיל שלכם בלינקדאין. בין אם המטרה היא לקורות חיים למטרה מציאת עבודה, או שאתם בעל עסק/חברה/צוות הנהלה, אתם מבינים שהרושם הראשוני הוא חשוב והוא ויזואלי, כמו שאני מגיע אליכם לפגישה ורואה אתכם פעם ראשונה, עוד לפני שאמרתי שלום. רושם ראשוני חשוב מאוד. יתכן ואתם מתווך שצריך רולאפ מודפס בגודל מטר, או שאתם איש עסקים ואתם שולחים פליירים או חומרים שיווקיים לאחרים, או שאתם צריכים תמונת פורטרט לכנס או אירועי, צילומי תדמית מקצועיים ישמשו אתכם לכל המטרות האלה ולא רק כתמונת פרופיל בלינקדאין, שחייבת להיות מקצועית בהגדרה. צילום תמונות פרופיל יכולה לשמש אתכם לחיפוש עבודה בלינקדאין או כפרופיל עסקי, בשני המקרים נראות שלכם חשובה. אל תסמכו על תמונת סלפי שעשיתם לעצמכם או שמישהו צילם אתכם מהנייד.

אם תמונת פורטרט שעשיתם מלפני כמה שנים, יתכן והנראות שלכם השתנתה וכדאי לחדש אותה, תמונות פורטרט עסקי/תדמיתי ישמשו אתכם לשנים קדימה.

יש אנשים שצריכים תמונת פרופיל לאתר הכרויות, אך הכתבה לא עוסקת בתחום זה. יש לי באתר כתבה אחרת בנושא זה.

כל הקשור לסטודיו לצילום בצילום פורטרטים

 

כשאני משתמש בתאורת סטודיו – חשוב להתאים סוג תאורה למצולם. תאורה רכה למשל יכולה להתאים להרבה אנשים, היא לא עושה קונטרסטים חזקים לעור ולכן העור יוצא יותר רך, וזה בעיקר לנשים. לגבי גברים, שאני מעדיף בחצי מהצילומים כן לעשות קונטרסטים, כדי שהתמונה תהיה “גברית”, לתת קצת עומק בתמונה, זה חשוב בעיניי לא לעשות אותה תאורה לכולם, כמו שאני רואה אצל חלק מצלמים.

בסטודיו לצילומים יש גם פינה להחלפת בגדים. תביאו לבוש שנהוג ללבוש בתחום שלכם. דוגמה קלאסית של עורך דין, יש להם תמיד בגד שמאוד אופייני להם, עניבה, בגד שחור/לבן וכו’ או כל סוג אחר של חליפה עסקית. כמובן שאפשר להביא גם לבוש יומיומי סולידי ולגוון, ככה שיהיו גם תמונות מקצועיות כפרופיל עסקי וגם משהו יותר קל לפרופיל לפייסבוק, תנסו לחשוב איזה בגד יכול “לייצג”  את התחום שממנו אתם באים, או מה נהוג ללבוש.

בסטודיו והאמת גם מחוץ לסטודיו, האינטראקציה של צלם עם מצולם מאוד חשובה. לפעמים כמו דקה לנשום, לראות את התמונות ולהתאים שוב. כשאתם רואים תמונות שמציג לכם צלם, אתם גם נהיים יותר רגועים, וגם יכולים להבחין בדברים שאולי צלם לא חשב עליהם, זה יכול להיות משהו אישי או משהו שקשור לתנוחה שלכם, לבגד, אולי עניבה או חוצה זזה קצת, אולי יש פגם או לכלוך על חולצה, אולי החיוך לא מספיק אותנטי, צריך כל הזמן לבחון דברים, להיות באינטראקציה מתמדת עם המצולם, לייצר תקשורת טובה שתתרום בסוף לתמונות טובות.

למשל אחד הדברים המאוד חשובים בצילומי תדמית היא הפוזה או התנוחה. יש ספר שלם של תנוחות, חלקן לא בדיוק טבעיות וחלקן כן. אני למשל אוהב להראות ויזואלית תנוחות שונות למצולם, גם באופן עצמאי, כי ככה הכי קל להבין וגם דוגמאות של תמונות מהעבר/של צלמים אחרים, תמונות מוצלחות עם תנוחות טובות, כי תנוחה טובה בצילום פורטרט של היא סופר חשובה. תנוחה לא טובה יכולה להרוס תמונה. כדאי לייצר תנוחה בטוחה, מנח גוף שיראה טוב בצילום ושהתנוחה תהיה דיי אורגנית עד כמה שאפשר.

דיברתי על פינת איפור אך לא הזכרתי את נושא הטיפוח. שיער אצלם נשים וגילוח אצל גברים. לנשים תמיד לסדר שיעור זה חשוב, אחרת בתמונה רואים את כל השוונצים כשהשיער לא מסודר. אצל גברים אמנם יותר פשוט, להתגלח ולסדר שיער/להסתפר זה רעיון טוב.

נושא הלבוש צץ שוב פעם, והפעם בנושא הטיפוח- תוודאו שהבגדים שאתם מביאים נקיים. לא פעם נתקלתי בחולצות מקומטות שקיבלו קיפולים שונים, ללא גיהוץ. לפעמים אפילו אחרי הגיהוץ, בזמן הנסיעה זה יכול להתקלקל, תסיעו את הבגדים שלכם על קולר בתוך הרכב. חשוב לבחון שאין איזה כפתור שכמעט נופל או איננו בכלל ושאין לכלוך על בגד, הכל זה מתוך ניסיון עבר.

צלם פורטרטים

שיווק ומיתוג בעזרת צילומי תדמית ופורטרטים עסקיים

לרוב לחברות יש איזשהו קו אויד שאותו בחרו, בין אם זה שפת המיתוג של החברה או המותג, צבעים שנבחרו, סטיילינג וכו’ וזה גם יכול להתבטא בצילום. אם יש לכם סטייל שחשוב לכם להעביר, תעבירו את המידה הזה לצלם. חשוב לי לדעת שאם יש קו מסוים אצל המותג, האם אני יכול להעביר אותו גם בצילום.

הרי כמו כל אספקט אחר בחברה או עסק, גם צילום מקצועי יכול לשנות דברים. צלם יכול להעביר ולשדר תחושת אמינות דרך התמונות, את האישיות שלכם וזאת תכונה חשובה להרבה בעלי מקצוע. להעביר אמינות במבט דרך התמונה זה לא משהו מובן מאליו ויש כל מיני טריקים שאני משתמש בזה בהכוונות שלי בצילום. דרך התמונות, עם רקע מתאים אפשר גם להראות מה העיסוק שלכם, כשהרקע או אביזר מסוים יכול לרמוז על כך.

בעזרת חשיבה עסקית של צלם, יש לכם סיכוי להצליח יותר בעזרת התמונות, ליצור רושם ראשוני טוב בעיניי המתבונן, להצליח בחיים או לקבל עבודה. תמונות פורטרט או תדמית עסקית שתעשו יכולים לתרום לקשרים חדשים, תוכלו לשווק את העסק בצורה רגוע כשאתם יודעים שמבחינת צילום זה יצא מוצלח. כמו כן תמונות תדמית בהחלט יכולות לתרום לבנות מוניטין  של חברה, וזה לא רק צילומי פורטרט, זה יכול להיות תיעוד מקצועי של העסק, איך הוא נראה, במה העסק עוסק – ע”י ביצוע תמונות בלי אנשים, אנשים באינטראקציה, לשדר את התחום בו עוסקת החברה וכו’. אני מאוד אוהב לפתח קונספט(רעיון) לצילום נקודתית לאותו העסק, אחרי שאני מבין בשיחה במה העסק עוסק, כי אז התמונות יהיו ייחודיות שאין לאחרים.

תבדילו את עצמכם מאחרים דרך שפה ייחודית של העסק, גם בעזרת הצילומים ולא רק בעזרת מוצר או שירות שונה שאתם מספקים. תשדרו אמון דרך התמונות כלפי הלקוחות שאליהם אתם מכוונים.

עם זאת, תמונת פרופיל אישית לא חייבת להיות מאוד רשמית, כדאי לגוון, גם להעביר אמון וגם אותנטיות, פנים עם חיוך תמיד תוספת טובה לתמונות הרשמיות והרציניות, בעיניי גיוון בצילום ייתן את התמורה הכי טובה, ויש אנשים שלהם דווקא יתאים סוג אחד של ביטוי והפוך ואת זה אני אבין בשיחה הראשונית ובפגישה בסטודיו.

צילום תמונת פרופיל מחיר

כאשר מדובר על צילום תמונת פרופיל מחיר הוא היבט שחשוב להתייחס אליו עוד בשלב הבירורים הראשוניים עם הצלם. בשיחה הראשונית, ניתן לברר עם הצלם באיזה סוג צילומים הוא מתמחה, האם מדובר בצילום סטודיו או צילום חוץ ומהו המחיר הראשוני לצילום. אין ספק כי המחיר משפיע על קבלת ההחלטה שלכם בבחירת צלם מקצועי ומומלץ, על מנת שתשלמו מחיר סביר ותקבלו תמורה הולמת.

יש רמות שונות של צלמים בשוק, כל אחד עם ניסיון אחר, יש כאלה שיגיעו עד אליכם, יש כאלה שיביאו אותכם לסטודיו לצילום, יש המצלמים עם אור טבעי או המלאכותי בשיטה זאת או אחרת. יש צלמים שיצלמו מלא תמונות ויש כאלה שיתמקדו על מעט. חלק יערכו את כל החומרים המצולמים והרוב ירטש כ 4 תמונות שתבחרו מתוכן. חלק יתנו לכם 30 דקות, שעה וחצי או שעתיים. כל האלה משפיעים על מחיר לכן מחירון במקרה הזה לא יכול להיות רלוונטי, כי אי אפשר להשוות בין כל הפרמטרים האלה. אני למשל לא חוסך ויכול לצלם בין 30-200 תמונות בסשן של שעתיים, כי זה גם מאוד תלוי במצולם ועד כמה הוא זורם בצילום.

צילום אנשי עסקים בסטודיו לצילום

לסיכום

כאשר אתם מחשים צילום תמונת פרופיל, יש לבחור צלם מקצועי שידע לצלם תמונה בצורה הטובה ביותר, בה תוכלו להתגאות ברשתות החברתיות ובאתר שלכם. חשוב לבדוק אם הצלם מתמחה בסוגי צילום נוספים כמו פקשוטים, והאם הוא יידע לתקן את תמונה במידה ונמצאו פגמים. כל מה נותר לכם לעשות זה להתקשר, לקבוע יום צילום בשביל צילום לאתרי הכרויות, ולקבל תמונת פרופיל חדשה באיכות הגבוה ביותר.

צלם תדמית

צילום מוצר צילום לעסקים עבור מי זה מתאים? צלם תדמית ומוצרים מספר על התהליך צילומי תדמית עסקיים צילומים לאנשי עסקים שאלות נפוצות של לקוחות