צילום תמונות של אופניים לפרסומת

בכתבה קצרה זאת תוכלו להבין מהן צילומי בשביל תדמית של מוצר, במקרה זה צילום תמונות של אופניים, כאשר המטרה הסופית היא לפרסם את המוצר והעסק.

הסיפור התחיל בשיחת טלפון, שלבסוף הפכה לצילום ביום אחד. לקוח אחד התקשר אליי וביקר כבר למחרת לבצע צילום, לאחר שיחה קצרה התברר כי המוצר הוא אופניים חשמליות והוא מעוניין בצילום תמונות של אופניים לעסק. המטרה הסופית יום הצילום הייתה לצלם תמונות אשר יופיעו על אוטובוסים בכמה ערים בארץ. כמו כן בעל העסק רצה להשתמש תמונות של המוצר על מנת לפרסם את המוצר דרך הרשתות החברתיות לקהל העוקבים שלו.

למחרת קיימנו צילומים בתוך סטודיו לצילומים. הסטודיו שלי נועד בשביל צילום לתדמית, אשר מצד אחד יכולים לכלול צילום של מוצר קטן כמו שעון או תכשיט, או לחילופים מוצר גדול כמו אופניים חשמליות. מעבר לכך, אני גם צלם תדמית לאנשים, כפי שעשיתי בעבר. בואו נסתכל על התמונות ואסביר את התהליך:

תמונות של אופניים חשמליים 2

מבט צדדי בזווית כ- 40 מעלות של גוף האופנים, וההגה מוטה בזווית כ 80 מעלות כלפי הצופה

תמונות של אופניים חשמליים 3

תמונה של אופניים מהצד

תמונות של אופניים חשמליים 4

תמונת אופניים המדגישה את הצמיג הקדמי

תמונות של אופניים חשמליים 5

תמונות של אופניים חשמליות מהצד

תמונות של אופניים חשמליים 6

תמונה של אופניים סימטריים ממבט עליון

תמונות של אופניים: זוויות צילום שונות

כפי שאפשר לראות, תמונות אופניים חשמליות האלה צולמו במגוון זוויות צילום. חשוב מאוד לצלם כך מכיוון שהאופניים מורכבות ממגוון רחב של חלקים כדוגמת רגלית, סוללה, מד מהירות, הילוכים וכדומה. אלו, בסופו של דבר, מציגים את האופניים החשמליות במלואן. מסיבה זאת, היה לי חשוב להראות אותן לא רק מהצדדים, אלא גם מקדימה, מלמעלה, מזווית חדה וישרה. לא ניתן להסתפק בצילום תמונה של אופניים חשמליות, אלא רציך לתפוס גם את הפרטים הקטנים של האופניים, וזה מה שאתם רואים בתמונות אלה.

תמונות של אופניים חשמליים 7

צילום תמונות של אופניים מהחלק עליון

תמונות של אופניים חשמליים 8

תמונות אופניים חשמליות מהצד- גלגלי שיניים, פדלים ושרשרת

תמונות של אופניים חשמליים 9

תמונות אופניים מלפנים בהם רואים את הגה האופניים לוק קדמי סימטרי

תמונות של אופניים חשמליים 10

תמונות אופניים: להשאיר טבעי

באמצעות תמונות של אופניים אלו תוכלו לראות תקריבים יותר גדולים שמתמקדים ב"חצי הגוף" של האופניים החשמליות. חשוב להגיד שתמונות שהוצגו כאן הן לפני עריכה, כאשר המטרה בכך היא להראות את הזוויות השונות והצילומים השונים שאפשר לעשות למוצר כמו תמונות אופניים חשמליות. לדוגמא, הדגש בתמונה האחרונה הוא על הצמיגים הגדולים והיפים, על רגלית שעליה נשענות האופניים בעמידה, ועל ה"כוכב" באמצע הגלגל. זאת בניגוד לצילומים אחרים המתמקדים בצילום תמונות של אופניים במלואם.

כמו כן, באמצעות צילום תמונות אופניים ניתן לעשות תקריבים שונים על חלקים שונים וחשובים שיש לאופניים. תמונות אלה יכולות להופיע באתרי מכירה מקוונת כדוגמת אמזון וגוגל, כדי להדגיש פרטים חשובים ללקוחות לפני שהם שקונים אופניים חשמליות, ובמיוחד תמונות של אופניים לילדים. עכשיו נתמקד בפרטים הקטנים:

תקריב של פנס קדמי- חשוב מאוד במהלך נסיעה בלילה

גלגלי שיניים של הילוכים של הגלגל האחורי כולל מערכת הילוכים של shimano

חלק חשוב לקיפול האופניים

למה היה לי חשוב להדגיש את החלק הקטן הזה? היה חשוב לי להציג תמונות של אופניים המדגישות את כל היכולות של האופניים, ובמקרה הזה חלק המאפשר לקפל אופניים חשמליות לשניים ולהכניס למקום קטן כמו תא המטען של אוטובוס, האוטו הפרטי או לרכבת או לתא מטען של אוטובוס. זהו בהחלט פטנט מעולה.

כיסא ישיבה מתכוונן של האופניים

דגש על הסוללה הענקית של האופניים

דגש על הידית שעטופה בגומי, באמצעותה הרוכב יכול לאחוז באופניים ולהחליף הילוכים

ידית כיוון ההגה

ידית שמאלית של האופניים, ידית בלימה ומכשיר אלקטרוני עם תצוגה

תקריב על הצמיג כולל תבנית נגד החלקה

זוויות נוספות שאפשר היה להוציא הן תצפיות מלמעלה. עשיתי זאת על מנת להתמקד בכמה חלקים של האופניים. להלן מספר דוגמאות:

מבט מלמעלה בזווית על כיסא וצמיג אחורי

תקריב של הצמיג הקדמי כולל דיסקית הבלימה

תקריב של צמיד אחורי עם רגלית לחניית האופניים

בתמונה אחרונה רואים את התמונה גם בזווית, דבר שמאפשר לנו להבין את החלקים של האופניים: העובי של הצמיג, החלק הפנימי של הגלגל, רגלית, וכדומה.

צילום האופניים כשלעצמן הוא צילום לכל דבר. אך מה שנעשה בנוסף לכל הזוויות המעניינות, הם צילומים של צלם תדמית. המטרה להראות מישהו צעיר ולהציג תמונות של אופניים לילדים, ולכן נעשו צילום עם המודל. לפני שהורים רבים קונים אופניים חשמליות, הם מחפשים אופניים לילדים תמונות שאשר ידגישו את האיכות של האופניים.

הצבע עם אצבע מורה למעלה למטרה פרסומית

הושטת יד ימנית למטרת פרסומת

ווריאציה נוספת למטרת פרסומת

מבט נוסף לרוכב שמחזיק בידיות של האופניים עם מבט קדימה

תמונות אופניים חשמליות: שימוש יום יומי

באמצעות צילום תמונות של אופניים ניתן לצלם מגוון רחב של אופניים חשמליות, גם בסטודיו וגם מבחוץ. למשל, אפשר לנסוע על טיילת בשקיעה, בגשר איילון עם רקע של מגדלים, או באזור של בורסה עם מגדלים ברקע.

בנוסף, תחנות הרכבת הרבות ברחבי הארץ יכולות להדגים את השימוש באופניים חשמליות בשגרה. כיום, בתחנות רבות הרכבת מגיעה לנקודה מסוימת וממנה צריך למצוא דרך להמשיך. לכן, אנשים רבים נוטים להשתמש בתחבורה ציבורית, אך לא מעט מהם משתמשים באופניים חשמליים על מנת להגיע לעבודה או מעוז חפצם. דוגמא לכך ניתן לראות בתחנת הרכבת שליד אוניברסיטת תל-אביב או תחנת רכבת בהרצליה, שמצריכות שימוש באופניים. כלומר ישנם מצבים רבים המאפשרים לצלם תמונות של אופניים ולהדגים את השימוש בהם, על מנת לשווק אותן לקהל היעד הנכון.

היופי בצילום אופניים הוא שניתן לעשות צילומי חוץ עם אופניים חשמליות גם במקומות שכולם מכירים, ולהדגים את הרכיבה על מסלול מיועד כך. בהחלט יש מגוון רחב של אופציות לצלם את האופניים.

 

זווית אולטרה רחבה שנותנת מראה מאוד דינאמי לאופניים החשמליות המאפשרת להראות את כל האופניים בשלמותן

דעו את קהל היעד

כשיודעים מהו קהל היעד קהל יותר קל לגבש את הצילומים, ובמקרה זה מדובר בצילום תמונות של אופניים הנקראים גם פקשוטים. כמו משרד פרסום שמקדם את העסק, כך גם העסק עצמו יכול להביע דעות איך ואיפה אפשר להדגים את יכולות האופניים, את החלקים היפים שלו, והחומרים האיכותיים שמהם האופניים בנויות. חשוב לדעת שבתוך צילום של אופניים יש פוטנציאל גדול למציאת מקום טוב לצילום אשר יתרמו לשיווק האתר בצורה הטובה ביותר. לכן, חשוב להתגבש עם רעיון טוב ואפשר אפילו להתייעץ עם צלם מוצרים בנושא.

כמו שראיתם למעלה, אפשר לשלב צילום של מוצר וכן צילום תמונות של אופניים ביחד צילום בעל העסק או דוגמן, אשר מתבצעים באמצעות צלם פורטרטים. התמונות של המודל הצעיר צולמו במכוון, על מנת שבשלב מאוחר יותר, שלב הפרסום, יהיה ניתן להשתיל טקסטים פרסומיים באמצעות בועה עליה הוא מצביע. זהו דבר שבעל העסק יכול להשתמש כדי לפרסם את המוצר בצורה הטובה ביותר, או לחילופין להשתמש במשרד פרסום חיצוני שיפרסם את תמונות אלה.

סוגי צילום שונים והשלכותיהם עבורכם צלם תדמית איך למתג את עצמך? דוגמאות מסטודיו לצילום ומעסק צלם סטילס- מיהו ומה הוא עושה?