צילום איפור קבוע

בין בעלי המקצוע שיצא לי לצלם, הפעם אתמקד בצילום מאפרת מקצועית שעושה איפור קבוע וקעקועים. הלקוחה אינה חדשה בתחום, אך רצתה להגדיל את מעגל הלקוחות שלה, ולכן פנתה אליי. במסגרת הצילומים ביצענו מספר פורטרטים במטרה לפרסם אותה לקמפיין שהיא הקימה. אמנם המשימה הייתה פשוטה על הנייר, אך בכל זאת הייתי צריך לחשוב איך ניתן לעשות צילום איפור קבוע בצורה הנכונה ביותר. הנה התוצאות

הצילומים הראשונים היו בצורה קלאסית, על רקע נקי.

בזכות עבודתי בתור צלם פורטרטים, בחירת רקע אפור היה מכוון. עם תאורה מתאימה הדגשתי את תווי הפנים, השיער וצורת גוף.

בתמונה השנייה הצגנו את המכשיר שאיתו היא עובדת ומבצעת איפור קבוע.

מאפרת עם מכשיר לאיפור קבוע

בתמונה הזאת יש גם ריטוש של עור, בעיקר החלקה, הדגשת צבע עור בעיניים, החלקת עור בידיים. זוהי עריכה עדינה אך מאוד אפקטיבית.

לאחר מכן ביצענו צילום איפור קבוע בצורה יותר אומנותית עם רקעים שונים. בהתחלה השתמשנו ברקעים נקיים מנייר. הרקע הוא רקע אפור עם שילוב מכונת עשן, מה שנותן לתמונה ממד מיוחד.

כמו כן עשיתי גם צילום על רקע צבעוני, על רקע של קנבס.

בנוסף לתמונות הפורטרט שצילמתי, רציתי להראות את תהליך הטיפול עצמו, לכן עשינו הדגמה באמצעות צילום איפור קבוע. הלקוחה מבצעת איפור קבוע של גבות, שפתיים וקעקועים, אך למען הצילומים עשינו הדגמה על גבות.

חומרים שאיתם מתבצע איפור קבוע

צילום איפור: מכשירים שאיתם עובדים על איפור קבוע

בחלק מהמקרים, כמו בתמונה זו חשוב לעשות גם תקריבים, ולאו דווקא כל הגוף או חצי גוף.

בנוסף, לא תמיד צריך לעשות ריטוש ולהוריד הכל. נכון, הדבר מקובל בצילומי יופי ובצילומים עסקיים, אך לפעמים אנחנו רוצים לשמור על אותנטיות של המצולם.  לכן, אם ללקוחות חשוב לבצע ריטוש עור, צריך להגיד זאת לפני תחילת הצילומים. חשוב להגיד שריטוש התמונה בעלות נפרדת מיום הצילומים מכיוון שמדובר בעבודה נוספת, בנוסף לום הצילומים.

צילום איפור: איך בוחרים את התמונה הטובה ביותר?

לאחר יום צילומים, הלקוחות יכולים לקבל בין 50 לעד 100 תמונות, דבר המקשה על בחירת התמונה המתאימה ביותר. הבחירה תלויה בסופו של דבר בכמה תמונות בפועל תצטרכו להשתמש. כך למשל, אם מדובר בפרסומת עם מספר תמונות, חשוב לבחור תמונה שתתפוס מהר את תשומת הלב של הקהל כדי שהם ירצו להתעמק בפרסומת שלכם. לשם כך, אין צורך לבחור את אותן התמונות בקומפוזיציה מעט שונה, אלא תמונות שיעוררו עניין.

תמונות אלה יכולות להיות עם המבט והחיוך המחמיא ביותר, רקע מוצלח וכדומה. כאשר מדובר בתמונות לאתר תדמית ניתן להעלות יותר ממספר תמונות מצומצם, אך גם במקרה זה צריך לבחור את תמונות צילום איפור המתאימות ביותר, שמראות את בעל העסק וכן את תחום העיסוק שלו, כל זאת בלווי טקסט פרסומי.

תיאום ציפיות

במהלך השיחה הראשונית עם הצלם, חשוב לעשות תיאום ציפיות. כדאי להסביר איזה צילום אתם צריכים בין אם לרשתות חברתיות או למסע פרסום, מה מקום הצילום האידיאלי- אולפן צילום או צילומי חוץ וכדומה. צלם מנוסה ומקצועי ידע להקשיב לצורכי הלקוחות, אך גם ידע לתת את הצד המקצועי שלו, ולקבוע את יום הצילומים האידיאלי. במקרה הזה, בשביל צילום איפור קבוע.

מעבר ליום הצילומים, הצלם צריך להבין האם הלקוח רוצה גם עריכת תמונות מקצועית. כלומר האם הלקוח ירצה ריטוש, עריכה או גזירה של המוצר/שירות. אלו היבטים שצריכים לבוא בחשבון משום שהצלם יכול לדרוש תוספת מחיר עליהם. גם אם הלקוחות לא יודעים אם יצטרכו עריכה או לא, חשוב לבחור בצלם מקצועי שיודע גם לערוך את כל הסוגי הצילומים, למקרה הצורך.

צילום איפור: איך להתכונן לצילומים?

אנשים רבים נוטים להיות לחוצים לקראת צילומי תדמית, בטח כאשר מדובר בפעם הראשונה בה הם מבצעים צילומים אלו בתוך סטודיו לצילומים. גם אם זוהי לא הפעם הראשונה, בכל מקרה, חשוב לקחת את הצילומים בקלות ולא ברצינות רבה מידי. זכרו כי הצילומים אמורים להוות ניסיון וחוויה מעניינת, וכזו שכנראה לא תחוו שוב. אל תשכחו לחייך, הרי התמונות שלכם צריכות להיות מזמינות ונעימות מספיק לקהל, על מנת שהתמונות שתפיקו יהיו הטובות ביותר

בהצלחה בתהליך צילום איפור או בכל נושא אחר שבו תצטרכו עזרה של צלם תדמית מקצועי. אני בתור צלם אף עוסק בסוגי צילום אחרים כמו פקשוטים.

צילום מוצרים ליחסי ציבור צילום לקמפיין יח”ץ פרסומי צילומי תדמית לנשים – להציג את המיטב עבור העסק שאלות נפוצות של לקוחות