טיפים לצילום מקצועי – כן, גם אתם יכולים!

נתחיל בקריאת מחשבות קלה: אתם כנראה חושבים לעצמכם, “בשביל מה טיפים לצילום מקצועי?.. אני לא צלם.. אין לי אפילו מצלמה מקצועית..” ואת רוב הצילומים, אתם ממילא מבצעים באמצעות הסמארטפון, נכון? הרי הוא מכשיר משוכלל ושימושי מאוד, אשר החליף בשנים האחרונות חלק ניכר מהמצלמות הרגילות. סמארטפונים גם מקלים על צילום איכותי, אז מי צריך טיפים לצילום? אתם! כי הסמארטפון עדיין לא יודע לעשות הכל. ההוכחה לכך פשוטה למדי: מי יעשה את צילומי החתונה שלכם, רגילות ובכלל? חבר טוב עם סמארטפון וחצובה במחיר מציאה מאיביי?.. כך חשבנו. להלן מספר טיפים שימושיים שיאפשרו לכם לקחת את הצילום שלכם כחובבים צעד גדול קדימה.

טיפים לצילום מקצועי: צאו ממנטליות הסמארטפון!

מכירים את התופעה בה אנשים “צמודים” באופן ממושך לצג הסמארטפון? אז מבחינת טיפים לצילום מקצועי, הטיפ הראשון הוא להפסיק להיות תלויים בסמארטפון. כן, גם בכל הנוגע לצילום. מה הכוונה?

הסמארטפונים עושים עבורנו כיום אינספור דברים. הם החליפו במידה רבה את השימוש במפות רגילות. בכל הנוגע לצילום, הסמארטפון עושה עבורכם מגוון פעולות של כיוון המצלמה בהתאם לנסיבות, עיבודים, אפקטים מיוחדים לתמונה ועוד. עבור צילומים שגרתיים ולא חשובים, זה בוודאי שימושי מאוד ונוח, אבל אם הגעתם לכאן במטרה לקבל טיפים לצילום מקצועי, חשוב שתדעו כי למעשה הנוחות הזו מובילה מהפכה שקטה ומתמשכת. מכירים את המונח “Point and shoot”? מדובר במצלמות בסיסיות, שנועדו לתפעול פשוט ומהיר. מכירות של מצלמות אלה נחלשו כבר מ-2010, בעקבות התחזקות המצלמות המובנות בסמארטפונים.

ב-2011 נראתה ירידה של 8% בהיקף הצילומים שבוצעו איתן, וזאת במקביל לעלייה של 10% בצילומים עם סמארטפונים (עפ”י נתוני “NPD Group”). צילום סטילס, באמצעות הסמארטפון, משפר ומפשט מאוד. זאת, במיוחד לאור העובדה, שמכשיר זה נמצא איתנו רוב הזמן. צילום איכותי לעומת זאת, רלוונטי למגוון מצבים כדוגמת מקרים בהם צריך להיעזר בשירות צלם פקשוטים במטרה להפיק תוצרים ברמה גבוהה. זה כבר סיפור אחר. קחו נשימה עמוקה, היו חזקים ועזבו לרגע את ההתמכרות לסמארטפון. הגמילה לא קלה, אבל היא משתלמת!

 

מצו את המיטב מציוד הצילום שברשותכם

צלמים חובבנים שרוצים טיפים לצילום מקצועי? דעו כי צלם חובבן שרוצה באמת לעשות את הדברים כמו שצריך, ישקיע כנראה בציוד צילום כזה או אחר. בכל מקרה, גם השקעה כזו תהיה כנראה מוגבלת, וזאת מאחר שבכל זאת מדובר רק בתחביב. אל דאגה, ניתן להשיג מצלמות עם יכולות צילום מתקדמות למדי, במחירים סבירים מאוד, המיועדות גם לחובבנים. זאת, הודות לשנים של התפתחות טכנית ולשוק מסחרי בינלאומי רחב. כמובן, זהו חלק משוק האלקטרוניקה לצרכנים, בו רכיבים ותהליכי ייצור משתכללים וגם מוזלים בהתמדה. בין אם תרכשו מספר פריטי צילום מקצועי, תסתפקו במצלמה טובה אחת או אפילו תצלמו רק עם הסמארטפון, טיפ בסיסי הוא למצות את היכולות המובנות בציוד הקיים.

האם אתם מכירים את כל האפשרויות במצלמה שיושבת אי שם בארון? את כל הכיוונים האפשריים ביכולות הצילום של הסמארטפון? סביר להניח שלא. מקצוענים אמיתיים, הם אלו נמפיקים את המיטב מהציוד שברשותם. לא בהכרח אלה, שלרשותם הציוד היקר או החדש ביותר. אגב, אם כבר מדברים על מיצוי המיטב מהקיים, הקפידו לנקות את העדשה. היא לא נועדה לתיעוד טביעות האצבעות שלכם, וגם לא כמשטח לאיסוף דגימות אבק. מה גם, שהניקוי פשוט, זול ומהיר. ניקיון העדשה חשוב לכל סוגי הצילומים, ובכל זאת, לפעמים במטרה להשיג את התמונה האידיאלית, כדאי להיעזר בשירותיו של צלם פורטרטים.

 

טיפים לצילום מקצועי: צייתו לחוק (פארטו)

לא, וילפרדו פארטו לא היה צלם איטלקי מפורסם וגם לא משפטן. “חוק פארטו” שהוא ניסח (אשר ידוע גם בשם כלל 80-20) קצת מורכב להבנה עקרונית, אך פשוט להמחשה באמצעות הדוגמה הבאה: עיקר ה-“איכות” בצילום טוב, מבוסס על היקף קטן של נקודות טכניות, שהן החשובות ביותר. מבחינת טיפים לצילום מקצועי, חשוב להבין את נושא האור למשל, חשובה ביותר. כך שלפי רוח חוק פארטו, ניתן לומר שכדאי ללמוד בעיקר את 20% הידע החשוב ביותר לצלמים, לפני הכל. את 80 האחוז הנותרים תוכלו ללמוד ולנצל בהדרגה, אך גם בלעדיהם, כבר תשיגו יופי של צילומים. לא במקרה ולא מדי פעם, אלא בעקביות ומתוך הבנה, מדוע זה “עובד” או מה טעון שיפור.

 

זוזו ושנו נקודת מבט

סביבת הצילום עשויה להשתנות ולספק הזדמנויות רבות לצילומים מעניינים. כן, שקיעות.. כולם אוהבים לצלם שקיעות. אבל לא כל דבר זז יפה בשבילכם כמו השמש בשקיעה. אז מבחינת טיפים לצילום מקצועי, פתרון פשוט לכך, שמומלץ בכל מקרה, הוא לזוז בעצמכם. כלומר, לצלם מזוויות שונות, להתקרב (פיזית או עם זום) ולהתרחק, לצלם מנקודות שונות בשטח, שנמצאות בגבהים שונים וכדומה.

 

טיפים לצילום מקצועי לא שלמים מבלי להשתמש בחצובה

טיפים לצילום מקצועי לא יהיו שלמים, ללא הצעה אחת פשוטה: השקיעו בחצובה איכותית לצלמים, גם אם היא זולה יחסית. זהו כלי עזר משתלם מאוד לחובבנים. מבנה החצובה פשוט יחסית ולכן היא גם לא יותר מדי יקרה. במיוחד ביחס לתועלות שהיא מספקת. באופן כללי, השקעה בציוד צילום מקצועי משתלמת, אחרת מומל. להשתמש

 

טיפים לצילום מקצועי: להתעמק ולהתקדם

אם תעמיקו בנושא הצילום כחובבנים, תגלו עולם רחב ביותר של אפשרויות. כך גם לגבי טיפים לצילום מקצועי. להלן עוד שלושה טיפים לצילום מקצועי, שכל אחד מהם הוא נושא רחב בפני עצמו:

טיפים לצילום מקצועי: אז מתי להשאיר זאת למקצוען?

אז אם חיפשתם טיפים לצילום מקצועי, דעו כי צילום למטרות עסקיות, השאירו למקצוענים. אם תשכרו את שירותיו של צלם מוצרים למשל, זה יהיה צעד נכון, כיוון שמדובר בתחום התמחות מיוחד בפני עצמו. למה לכם להסתפק רק בתוצאות הטובות שלכם, אם ניתן לשלם למקצוען אשר יצלם בתוך סטודיו לצילומים עבור תוצאות ברמה הגבוהה ביותר? ראו זאת כהשקעה, ברווחים עתידיים. הרי זו הוצאה חד פעמית, שמסוגלת להשפיע מאוד על היקפי מכירות ואף על יכולתכם לתמחר מוצרים באופן גבוה. כך גם לגבי צילומים מסוגים אחרים, החשובים לכם באופן מיוחד, כמו למשל חתונה. כן, אולי כדאי לומר לחבר הטוב עם הסמארטפון והחצובה מאיביי, שהפעם תוותרו על שירותיו.

צילום תכשיטים במשרד של מעצב תכשיטים איך צלמים מתמחרים תמונות תמחור תמונות: כיצד זה מתבצע? טכניקות צילום טכניקות צילום – חשיבות, השלכות והקשר לסגנון